קהילות תומכות לקשישים ונכים

Comments Off by
23 במרץ 2014

קהילות-תומכות-קשישים-נכים

קבוצת תיגבור מפעילה ומנהלת 44 קהילות תומכות לקשישים ולנכים בפריסה ארצית .

• 35 קהילות תומכות לקשישים – פרי שיתוף פעולה של אש"ל-ג'וינט ישראל, משרד הרווחה, המחלקות לשירותים חברתיים ברשויות השונות והעמותות למען הזקן ברחבי הארץ.
הקהילה תורמת לשיפור איכות חייו של הזקן, ליצירת תחומי תעסוקה ועניין, פיתוח הגשמה עצמית ויצירת רשת של קשרים חברתיים. כל זאת כדי לאפשר לזקן להישאר בביתו בתחושת ביטחון מקסימלית , שמירה על עצמאות אופטימלית וידיעה כי אינו לבד.
שירותי הקהילה מקלים גם על ילדיו של הזקן ומאפשרים להם ביטחון ושקט נפשי.

• 9 קהילות תומכות חיים עצמאיים לנכים – פרי שיתוף פעולה עם ג'וינט ישראל, משרד הרווחה, משרד הבריאות והמחלקות לשירותים חברתיים ברשויות השונות.
תוכנית קהילה תומכת חיים עצמאיים לנכים, נועדה לחזק את היכולת של אנשים נכים המתגוררים בקהילה לתפקד באופן עצמאי ולהשתלב בחברה.
אוכלוסיית יעד – נכים מבוגרים בני 21 עד 67 בעלי סוגים שונים של מגבלות (פיזית, חושית, נפשית, קוגניטיבית, מחלות כרוניות) המתגוררים בדירותיהם בקהילה.
החברות בקהילה מספקת סל שירותים המשפר את התפקוד היום-יומי ואת איכות חייו של הנכה המתגורר בקהילה, ומאפשרת לנכה ולמשפחתו/ה למצוא את הדרך האופטימלית להישארות בבית, תוך הרגשת ביטחון ושמירה על איכות חיים.

ואכן – חברי הקהילות התומכות של תיגבור – אף פעם לא לבד!

סל השירותים שמציעה חברת "תיגבור" במסגרת הקהילה התומכת מגוון ומעשיר את רווחתו של הזקן או של הנכה בבית ובקהילה:
קבוצת תיגבור משקיעה מאמצים רבים בהגדלת הסל לחברי הקהילות התומכות ומנתבת שירותיה בהתאם לצרכים של כל קהילה.
אב הקהילה – לרשות חברי הקהילה עומדים אב/אם קהילה המקיימים קשר אישי ושוטף ומסייעים בתחומים רבים כדוגמת: תיקונים קלים בבית, התקנת אביזרי עזר, סיוע בהזמנת בעלי מלאכה ופיקוח על עבודתם, הבאת תרופות ומצרכי מזון לפי הצורך, תיווך מול מוסדות שונים כגון קופת חולים, ביטוח לאומי שירותי סיעוד וכו' אב הקהילה מקיים ביקורי בית שוטפים ותמיכה בשעת הצורך.

לחצן מצוקה – מוקד המצוקה זמין לרשות המנויים 24 שעות ביממה. באמצעותו ניתן לקבל שירותים רפואיים (כדוגמת ביקור רופא או אמבולנס) , להזעיק בני משפחה וכן את אב הקהילה או נותני שירות אחרים .

פעילות חברתית – החברים בקהילה התומכת נהנים מפעילות חברתית ענפה ומגוונת באזור מגוריהם, במסגרתה יוצאים חברי הקהילה לטיולים וסיורים ברחבי הארץ, משתתפים בחוגים, במסיבות ובאירועים שונים.
הפעילות החברתית מחזקת את הקשר בין המנויים ותורמת לעושר החברתי בסביבת מגוריהם .

פעילות התנדבותית – מי אמר שגמלאים ונכים אינם יכולים להשפיע ולשנות? חשיפה לפעילות מסוג שונה, תוך הדרכה, סדנאות העצמה וליווי, מעניקה לחברים בקהילה התומכת את היכולת להשפיע ולהיות מעורבים בקהילה לעצמם ולמען האחר, פעילות זו מחזקת את תחושת השייכות והערך העצמי. אנו בתיגבור מאמינים כי בניית רשת תמיכה חברתית יש בה כדי להועיל לזקן ולנכה ולקהילה כאחד.

למידע נוסף ניתן לפנות לאופירה שהם- 050-4440960